Wymiar Sprawiedliwości

2007.01.09 - - Po 8 latach radny wygrał z Polską w Strasburgu - Polska przegrała we wtorek proces przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, który wytoczył jej dzierżoniowski radny Leszek Kwiecień. W 1999 roku został skazany na 20 tysięcy złotych grzywny za publiczne pomówienie szefa Urzędu Rejonowego w Dzierżoniowie.
Kwiecień napisał przed wyborami samorządowymi w 1998 roku list otwarty, w którym zarzucał Stanisławowi Lenartowiczowi, kandydującemu w wyborach do Rady Powiatu, że nieudolnie wypełnia swoje obowiązki, a nieraz działa w złej wierze, "często łamiąc prawo i opierając swoje deklaracje na kłamstwie". Wezwał w nim również ówczesnego szefa Urzędu Rejonowego do rezygnacji z kandydowania.

2006.09.06 - Jacek Kurski na zwolnieniu L4 poleciał na Islandię ; 1 - Kiedy nie stawił się w sądzie, gdzie jest pozwany za aferę bilboardową, powiedział: "Nie czuję się na siłach uczestniczyć w wielogodzinnym procesie 400 km od domu, wymagającym pełnej koncentracji i pełni władz umysłowych" A jego adwokat przedstawił zwolnienie lekarskie wystawione do 4 września.
W jaki sposób tłumaczy swój udział w konferencji w Reykjaviku? - "Sam decyduję, czy jestem chory i czy mogę jechać w delegację, czy nie. (…) Moja nieobecność w Reykjaviku byłaby większą aferą niż udział w konferencji".

2006.09.05 - Rosja: OMON rozpędził manifestację upamiętniającą ofiary Biesłanu - Milicja uniemożliwiła uczestnikom manifestacji złożenie kwiatów przed Kamieniem Sołowieckim, a gdy próbowali oni utworzyć pikietę przed milicyjnym kordonem otaczającym pomnik, zostali brutalnie rozpędzeni przez OMON. Siergiej Mitrochin, jeden z liderów demokratycznej partii Jabłoko, powiedział: "władze nie zezwoliły na manifestację, gdyż - jak przekazały organizatorom - nie byłyby w stanie zapewnić bezpieczeństwa jej uczestnikom".

2006.09.02 - Ewa Siedlecka / Obywatelu, bój się władzy - Wczoraj olsztyński sąd uznał za oszczercę obywatela, który w liście do burmistrza krytycznie ocenił kompetencje opłacanego przez podatków urzędnika. W czwartek taki sam wyrok sąd w Krakowie wydał na emerytkę, teściową instalatora wanny w domu ministra Wassermanna - za szarganie autorytetu ministra w liście do telewizji. Od tygodnia organa ścigania listem gończym poszukują bezdomnego, który w pijanym widzie użył pod adresem prezydenta RP słów powszechnie uznanych za obraźliwe.
Jeśli ludzie władzy IV RP zarzucają innym zbrodnię szpiegostwa, to nazywa się to "skrótem myślowym" i włos im z głowy nie spada…

2006.08.30 - Do sądu za nazwanie urzędnika "ignorantem" - Znany prawnik (nie chce ujawniać nazwiska) napisał list do prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego w styczniu br. Odniósł się w nim do wypowiedzi w prasie inżyniera ruchu drogowego w Olsztynie Zbigniewa Gustka. Napisał: : "Widzę, że zatrudnia Pan na tym stanowisku ignoranta i dlatego sugeruję, aby powołać jakiegoś rozsądnego człowieka, który by trochę usprawnił ruch na drogach naszego miasta. (…) Myślę, że średnio rozgarnięty kierowca, jak przejedzie się ulicami naszego miasta, to może tak wyregulować ruch drogowy, zwłaszcza światła, które są tam, gdzie trzeba i nie trzeba, że nie potrzeba zatrudniać pseudofachowca z kierunkowym wykształceniem na stanowisku, którzy tworzy kolejne przeszkody, aby co roku nam się gorzej jeździło". Prawnik podpisał list imieniem i nazwiskiem oraz dodał "Zatroskany obywatel miasta i codzienny kierowca".

2005.10.05 - Jacuzzi Wassermana; cd.1 ; cd.2

2005.01.12 - Powrót lampy: obywatel przeciw urzędnikom; 2005.03.09 Wyrok - Zbigniew B, mieszkaniec Redykajn (olsztyńskie osiedle), na własny koszt (2 tys. zł.), za zgodą urzędników, przesunął słup ulicznej latarni. Zobowiązano go przy tym, aby wymienił oprawę latarni na nowszy i droższy model. Oprawę starej lampy podarował wynajętym robotnikom. Urzędnicy pozwali go do sądu o jej zwrot. "Oprawa należała do gminy, a prawo własności nie zostało przeniesione" uznał sąd po półgodzinnym procesie. Zbigniew B. musi zapłacić gminie 326,37 zł plus odsetki i 90 zł kosztów sądowych. Apelację w Sądzie Okręgowym wygrał pan Zbigniew.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.